NAJNOVŠIE SPRÁVY

Cestu do Demänovskej doliny polícia uzatvorila pre popadané stromy

12. decembra 2017 | SITA
Cestu do Demänovskej doliny polícia uzatvorila pre popadané stromy
Krimi
0

Cestu do Demänovskej doliny polícia uzatvorila. Zasahujúci hasiči od polnoci na mieste odstraňujú popadané stromy, ktoré vyvrátil vietor. Stromy poškodili aj elektrické vedenie.

„Na mieste je sedem hasičov, dobrovoľní hasiči z viacerých obcí a pracovníci urbáru. S prevozom pomedzi stromy pomáha aj Horská záchranná služba,“ potvrdila pre agentúru SITA riaditeľka Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová. Mikulášski hasiči podľa jej slov dnes zasahovali aj na železniciach.

Pre nedeľňajšiu veternú kalamitu je od pondelka zatvorené aj lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry. Podľa Zuzany Fabianovej, hovorkyne spoločnosti TMR prevádzkujúcej stredisko, bude uzatvorené pravdepodobne aj v stredu.

„V pondelok sme zaznamenali popadané stromy na zjazdovkách a parkoviskách, poškodené snežné delá a takisto aj zabezpečovacie systémy na lanových dráhach,“ potvrdila s tým, že pre uzatvorenie doliny sa pracovníci strediska nemôžu dostať na zjazdovky, takže nevedia ani určiť rozsah škôd a čas potrebný na opätovné spustenie prevádzky strediska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *