NAJNOVŠIE SPRÁVY

Hlavná akcia leta vo Vlkolínci ponúkne možnosť zanechať odkaz na strome priateľstva

29. júla 2017 | SITA
Hlavná akcia leta vo Vlkolínci ponúkne možnosť zanechať odkaz na strome priateľstva
Liptov
0

Podujatie Nedeľa vo Vlkolínci ako hlavná akcia letnej sezóny v osade UNESCO pri Ružomberku ponúkne v nedeľu tvorivé dielne pre rodiny s deťmi a možnosť zanechať odkaz na strome priateľstva medzi národmi.

Podľa vedúcej oddelenia regionálnej politiky z ružomberského mestského úradu Gabriely Demčákovej bude na podujatí pri príležitosti Medzinárodného dňa priateľstva vytvorený aj takzvaný strom priateľstva medzi národmi, na ktorom môžu návštevníci zanechávať odkazy pre ostatných počas celej letnej sezóny.

„Tradícia Nedele vo Vlkolínci vznikla už v roku 1993. Odvtedy sa každoročne teší bohatej návštevnosti nielen domácich, ale aj návštevníkov zo širokého okolia a zahraničia,“ priblížila Demčákovej. V rámci tvorivých dielní si budú môcť záujemcovia hravou formou otestovať svoje zručnosti, kreativitu a na pamiatku si odniesť aj vlastnoručne vyrobený suvenír. Tieto dielne budú v ponuke nepretržite aj počas augusta.

Na podujatí vystúpia folklórne súbory Liptov a Salatín, country kapela Jamtour z Kroměříža, Miťo Bomba a Allan Mikušek. Divadlo na hojdačke zahrá predstavenie pre deti Na zemi dobre mi.

Sprievodným podujatím bude Medzinárodné umelecké sympózium Vlkolínec, na ktorom sa zúčastnia domáci umelci a hostia z partnerských miest mesta Ružomberok – českého Kroměříža a srbského Báčskeho Petrovca. Diela vytvorené počas sympózia budú vystavené v miestnej minigalérii.

„Program bude obohatený o ukážky prác remeselníkov, ktorí budú rozmiestnení v areáli živého skanzenu a záujemcovia si budú môcť vyskúšať tradičné remeslá. Cieľom podujatia je totiž pripomenúť si unikátnosť tejto kultúrnej pamiatky, podporiť povedomie verejnosti o tomto jedinečnom mieste a predovšetkým deťom a mládeži priblížiť život a prácu našich predkov,“ dodala Demčáková.

FOTO: MSÚ Ružomberok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *