NAJNOVŠIE SPRÁVY

V Jasnej dnes viackrát zasahoval záchranársky vrtuľník

7. decembra 2017 | liptovonline.sk
V Jasnej dnes viackrát zasahoval záchranársky vrtuľník
Krimi
0

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Banskej Bystrice bola dnes ráno privolaná k prvému úrazu lyžiara tejto sezóny, ktorý potreboval pomoc leteckých záchranárov. Na lyžiarskom svahu v Jasnej narazil do pevnej prekážky, pričom si vážne poranil obe dolné končatiny. Na pomoc mu boli pozemne vyslaní aj horskí záchranári, ktorí mu na mieste poskytli primárne ošetrenie.

Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka pri lanovke Priehyba si lekár leteckých záchranárov 32-ročného pacienta prevzal do svojej starostlivosti. Doplnil mu potrebnú liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave s fraktúrou oboch dolných končatín letecky prevezený do nemocnice s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši.

K ďalšiemu zranenému lyžiarovi v Nízkych Tatrách bola krátko po návrate na svoju základňu v Banskej Bystrici opäť privolaná posádka leteckých záchranárov. Aj v tomto prípade išlo o poranenie dolnej končatiny následkom pádu a následného nárazu na skaly. Členovia Horskej záchrannej služby zraneného 55-ročného lyžiara zniesli k vrtuľníku, ktorý pristál na vhodnom mieste na pristátie na Derešoch. Lekár leteckých záchranárov mu poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie, po ktorom bol preložený na palubu a následne letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti ATE Zuzana Hopjaková.

ILUSTRAČNÉ FOTO: ATE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *