NAJNOVŠIE SPRÁVY

Lyžiarske stredisko JASNÁ je zatvorené pre veternú kalamitu, pracovníci pokračujú s jej odstraňovaním

11. decembra 2017 | SITA, liptovonline.sk
Lyžiarske stredisko JASNÁ je zatvorené pre veternú kalamitu, pracovníci pokračujú s jej odstraňovaním
Liptov
0

Najväčšie lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry je po nedeľňajšej veternej kalamite stále zatvorené na severnej aj na južnej strane Chopka. Pracovníci spoločnosti TMR, ktorá stredisko prevádzkuje, stále pracujú na odstraňovaní následkov kalamity.

„Zaznamenali sme popadané stromy na zjazdovkách a parkoviskách, poškodené snežné delá a takisto aj zabezpečovacie systémy na lanových dráhach. Vzhľadom na stále silnejúci nárazový vietor sa škody môžu v najbližších hodinách zvyšovať,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Zuzana Fabianová. V záujme bezpečnosti lyžiarov tak odstavili lanovky a zjazdovky v celom stredisku, keďže podľa jej slov hrozí ďalšie padanie stromov. Žiadajú preto lyžiarov, aby do strediska nejazdili a vopred si preverili aktuálnu situáciu napríklad aj prostredníctvom webovej stránky strediska.

„Ak nebude nárazový vietor pretrvávať a my dokážeme odstrániť všetky následky a škody veternej kalamity, už v utorok by mohol byť v stredisku obmedzený režim prevádzky a v stredu by mohlo byť stredisko Jasná Nízke Tatry v plnej prevádzke,“ dodala Fabianová.

FOTO: webkamera jasna.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *