NAJNOVŠIE SPRÁVY

Mím Miroslav Kasprzyk krstil svoju prvú knihu Šaškove príbehy … a usmievania

8. októbra 2017 | SITA
Mím Miroslav Kasprzyk krstil svoju prvú knihu Šaškove príbehy … a usmievania
Liptov
0

Mím Miroslav Kasprzyk v sobotu v Liptovskej Sielnici krstil svoju prvú knihu Šaškove príbehy … a usmievania. Prináša v nej viac ako 50 príbehov a zamyslení Šaška, ktorého postavu najčastejšie stvárňuje pri svojich umeleckých vystúpeniach. Písal ich v rokoch 2012 až 2016.

„Verím v dobrých ľudí. Knihu a Šaška Vám preto odovzdávam v takej úprimnej radosti, akú priniesol mne. Kostým s rolničkami, vykrútenými špičkami a život s ľuďmi na všetkých hradoch v mestách, či na krásnych podujatiach najprv v srdci a potom v duši ožil,“ vyznáva autor v úvode knihy. Kniha je tlačená na špeciálnom papieri, písaná písmom s historickým nádychom a doplnená kresbami a fotografiami. Príbehy na 140 stranách sú zviazané v koženej väzbe.

Krstným otcom bol spisovateľ Daniel Hevier. „Sme v kraji, kde sa Janko Kráľ pohyboval a možno to bol ten náš najväčší a najlepší kráľ. My, Slováci, sme údajne nemali žiadnych kráľov. Sú vraj iba nejakí králici povyťahovaní z klobúkov. Ale dnes už nie sú ani riadni kúzelníci, už sú iba takí hochštapleri. A ľudia, ktorí nevyťahujú z klobúkov, skôr do tých tunelov vťahujú a najmä pre seba. Ale keďže sme nemali kráľov, napriek tomu máme okolo seba dosť šašov. Nebudem menovať, všetci ich dobre poznáme, všetci sa na nich pozeráme, všetci ich volia. Máme tu našťastie jedného, ktorý nie je šašo, ale je Šaško,“ povedal Hevier pri uvedení knihy do života s tým, že bol rád pri jej zrode. „Želám jej, aby nás nielen rozosmiala, ale aby nás aj zvážnela. Aby sme si pomysleli, že ten Šaško má predsa len trpkú pravdu. Tí králi a králici, tí darebáci tu raz nebudú, ale naša nádej a ľudská človečina tu bude vždy,“ dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *