NAJNOVŠIE SPRÁVY

Na majstrovstvách SR v strihaní oviec budú súťažiť aj v pití žinčice a jedení bryndze

27. júla 2017 | SITA
Na majstrovstvách SR v strihaní oviec budú súťažiť aj v pití žinčice a jedení bryndze
Liptov
0

V areáli pri mliekarni v Liptovskej Lúžnej sa v sobotu uskutoční 13. ročník medzinárodných majstrovstiev SR v strihaní oviec. Sprievodnými podujatiami budú súťaže v pití žinčice a jedení bryndze a ukážky ručného strihania oviec.

„Počas strihania si rozhodcovia všímajú každý ťah strojčekom a súťažiaci dostávajú mínusové body, keď robia podstrižky, keď prechádzajú strojčekom po tom istom mieste dvakrát. Tak isto sa hodnotí čas a kvalita strihania na pracovnom mieste,“ informoval médiá Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku, ktorý podujatie organizuje v spolupráci so Svojpomocným podielnickým družstvom poľnohospodárov Lúžňan v Liptovskej Lúžnej. Po ostrihaní rozhodcovia vyhodnocujú aj kvalitu ostrihania oviec. Práve kvalita podľa zväzu obyčajne rozhoduje o konečnom umiestnení súťažiaceho.

Súťažiaci sa pokúsia prekonať slovenský rekord v rýchlosti ostrihania jednej ovce. Držiteľom je Peter Kučera s časom 59 sekúnd. Súťažiť bude aj účastník posledných majstrovstiev sveta na Novom Zélande Marek Marko.

FOTO: Archív ZCHOK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *