NAJNOVŠIE SPRÁVY

Primrznutý futbalový štadión

21. júna 2017 | Michal Jurči
Primrznutý futbalový štadión
Blog
0

Zámer rekonštruovať futbalový štadión na Podbrezinách, kde hráva domáce zápasy MFK Tatran, predstavili ešte v januári tohto roku. Na celkovú investíciu 1,25 milióna eur mal Slovenský futbalový zväz prispieť sumou 750 tisíc eur. Zvyšné spolufinancovanie malo byť pôvodne na pleciach samosprávy.

Už vtedy som sa vyjadril, že investovať z mestských peňazí pol mega do štadióna, kde mesto ani nevlastní daný futbalový klub a návštevnosť na zápasoch je na úrovni približne dvoch stoviek divákov je skutočne „manažérsky krok“. V Dolnom Kubíne peniaze od zväzu odmietli, nemali záujem platiť drahé sedačky. Naplniť by sme ich nevedeli počas sezóny ani u nás.

Po verejnom tlaku postupne dochádzalo k viacerým zmenám. Prezident MFK Tatran Milan Mikušiak prejavil záujem klubu podieľať sa na spolufinancovaní rekonštrukcie futbalového štadióna sumou 125 tisíc eur z prostriedkov klubu. Neskôr prišiel aj prísľub 50 tisíc eur vyčleniť z investície na vybudovanie parkoviska na Podbrezinách. Malo mimo zápasov slúžiť obyvateľom.

Zaujalo však aj iné. Počas celého procesu „verejnej diskusie“ vyšiel z klubu zámer, podľa ktorého by mali deti a mládež na Tatrane konečne dostať adekvátne priestory – nové šatne aj so sociálnymi zariadeniami a sprchami. Dnes sú v unimobunkách. Toto bola pre mňa jedna pozitívna iskrička, čo na tej celej rekonštrukcii dávalo zmysel aspoň niečo urobiť.

Prešlo niekoľko mesiacov a realizácia akoby zamrzla. Považoval som za najlepšie zájsť osobne za šéfom klubu a opýtať sa ho na aktuálnu situáciu. Dostal som odpovede na najdôležitejšie otázky, čo sa deje a najmä, aké sú možnosti do budúcna. Myslím, že aj klub si po uplynulých mesiacoch uvedomuje, že s verejnosťou je dobré tieto veci odkomunikovať. Verím, že tak aj v budúcnosti urobia.

S pánom Mikušiakom sme sa korektne dohodli, že verejne odprezentujem dve skutočnosti:
Futbalový štadión sa tento rok rekonštruovať nebude a klub má záujem vymyslieť možnosti realizácie v budúcom roku.

Osobne dúfam, že realizácia prístavby s novými šatňami pre mladých by sa mohla podariť. Má to význam a mladí futbalisti si to zaslúžia. A za drahými sedačkami, ktoré nebudeme vedieť zaplniť, by mi určite smutno nebolo.

Vizualizácia: MFK Tatran

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *