NAJNOVŠIE SPRÁVY

Radnica v Mikuláši chce upraviť sadzbu dane za užívanie verejného priestranstva

25. júla 2017 | SITA
Radnica v Mikuláši chce upraviť sadzbu dane za užívanie verejného priestranstva
Liptov
0

Radnica v Liptovskom Mikuláši chce upraviť sadzbu dane za užívanie verejného priestranstva a umožniť prevádzkam vystaviť svoj tovar na vymedzenom priestore pred nimi. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady zverejneného na úradnej tabuli.

Dnes podnikatelia a remeselníci zaplatia desať centov za každý deň a meter štvorcový za užívanie verejného priestranstva na účely prezentácie drobných umeleckých predmetov, drobných remeselných výrobkov, kvetín a priesad. Po novom by sadzba dane mala byť jeden cent za každý meter štvorcový a deň.

Radnica navrhuje po novom rovnakú sadzbu zaviesť aj v prípade vystavenia tovaru z akejkoľvek prevádzky na dočasne vymedzenom priestore pred ňou do plochy šiestich metrov štvorcových. Tento priestor nesmie byť ohraničený trvalým alebo dočasným zariadením. V prípade, že podnikateľ bude mať záujem o priestor väčší ako šesť metrov štvorcových, za každý aj začatý meter zaplatí päť eur na deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *