NAJNOVŠIE SPRÁVY

Radnica v Mikuláši chce upraviť spôsob parkovania pred mestským úradom

7. augusta 2017 | SITA
Radnica v Mikuláši chce upraviť spôsob parkovania pred mestským úradom
Liptov
1

Radnica v Liptovskom Mikuláši chce upraviť spôsob parkovania pred mestským úradom, ako aj rozšíriť možnosti úhrady za parkovanie na ostatných mestských parkoviskách.

Na parkovisku pred radnicou by mala pribudnúť rampa, bezplatné parkovanie tu naďalej budú môcť využiť klienti mestského úradu počas doby ich vybavenia. Na bezplatné opustenie parkoviska budú mať následne 15 minút. Ostatní vodiči si pred radnicou zaplatia tri eurá za každú začatú hodinu. Vyplýva to z návrhu VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií mesta Liptovský Mikuláš, ktoré radnica zverejnila na úradnej tabuli.

„Celodenne tu zvyknú parkovať zamestnanci rôznych okolitých prevádzok, úradov či návštevníci polikliniky a obyvatelia, ktorí si potrebujú na úrade niečo vybaviť, nemajú kde stáť,“ vysvetlil Gabriel Lengyel z mestského úradu prostredníctvom tlačovej správy mesta. Podľa jeho slov opatrenie nerobí odbor dopravy z dôvodu zarobiť, ale vyjsť v ústrety klientom úradu.

Za parkovanie pred mestským úradom budú môcť vodiči zaplatiť v pokladni. Na ostatných parkoviskách zakúpením lístka v automate alebo po novom aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Na parkovisku pred železničnou stanicou by mala byť zdarma aj naďalej prvá hodina parkovania, pričom maximálny povolený čas státia je tu štyri hodiny.

O prijatí zmien musia rozhodnúť mestskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva.

komentár

  1. Peter :

    Dobrý večer v prvom rade by to malo fungovať asi tak ,že pokiaľ je to parkovisko pre stránky tak tam nemajú čo hľadať autá zamestnancov ktoré by mali mať svoj vyhradený priestor mimo verejného. Nakoľko som bol viackrát svedkom a aj som toto parkovisko s jednej a to minimálne je obsadené zamestnancami a akože poslancami tak o com je reč. Keď si chcem vybaviť stránku musím si ísť odparkovat k poliklinike na ďalšie platené parkovisko. Pokiaľ si mám platiť nech to tak vyzerá. Pracoval som aj v zahraničí a autá zamestnancov a úradníkov nemajú co hľadať na vyhradenom , spoplatnenom a plus preplnenom parkovisku pre akože stránky. Poznám xxx áut ktoré tam nemajú čo hľadať a tak isto primátorské ktoré má ísť prikladom . Tak že dobré ráno zobudte sa . Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *