NAJNOVŠIE SPRÁVY

Rekonštrukcia športovej haly v L. Hrádku by mala byť ukončená začiatkom roka 2018

4. septembra 2017 | SITA
Rekonštrukcia športovej haly v L. Hrádku by mala byť ukončená začiatkom roka 2018
Liptov
0

Rekonštrukcia telocvične na Športovej ulici v Liptovskom Hrádku by mala stáť 328-tisíc eur. Práce by mali byť podľa zmluvy ukončené začiatkom roku 2018. Pre agentúru SITA to potvrdila Viera Malastová z odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Stavenisko odovzdali zhotoviteľovi 4. augusta „Od tohto dňa začína plynúť 130-dňová doba výstavby,“ dodala. „Túto rekonštrukciu pokladáme za snáď najkomplikovanejšiu, akú sme kedy v meste mali v pláne realizovať. Robilo sa veľa činností, aby sme si boli stopercentne istí, že navrhované riešenie rekonštrukcie bude bezpečné a vyhovujúce,“ skonštatoval primátor mesta Branislav Tréger. Rekonštrukciou podľa jeho slov sledujú dva základné ciele. „V prvom rade dať verejnosti zveľadený priestor pre športové, ale aj spoločensko-kultúrne podujatia a v druhom rade znížiť náklady na prevádzkovanie spomínanej haly,“ spresnil.

Telocvičňu postavili v rokoch 1985 až 1986. Športové haly s drevenou nosnou konštrukciou boli na Slovensku projektované ako nízkonákladové stavby, s čím súvisela aj ich odhadovaná životnosť 20 až 25 rokov. Podľa radnice len vďaka údržbe a zodpovednej nosnej základovej časti zo železobetónovej konštrukcie môže telocvičňa ešte slúžiť. „Nespĺňa však súčasné požiadavky najmä z hľadiska tepelnej ochrany objektu. V lete je priestor v telocvični prehrievaný, v zime naopak, vykúrenie telocvične vyžaduje príliš veľa energie,“ podotkla Malastová. Mesto sa rekonštrukciou rozhodlo predísť uzatvoreniu haly nielen z dôvodu statickej bezpečnosti, ale aj z dôvodu tepelno-technickej únosnosti. Realizačný projekt rieši stavebné úpravy športovej haly spočívajúce v asanácii pôvodnej drevenej nosnej konštrukcie vrátane opláštenia, strešnej konštrukcie, časti štítových múrov, okien a dverí.

„Namontovaná bude nová oceľová nosná konštrukcia, nové opláštenie stien a strechy z tepelno-izolačných panelov, zateplenie fasády, štítových stien a stien šatní, okná a dvere z plastových profilov a nové interiérové prvky. Nemalú pozornosť venovalo mesto návrhu zaujímavého estetického stvárnenia fasády vynoveného objektu,“ dodala Malastová.

Vizualizácia: Lenka Hybenová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *