NAJNOVŠIE SPRÁVY

Rezbári budú v Liptovskom Jáne súťažiť na medzinárodných majstrovstvách

13. septembra 2017 | SITA
Rezbári budú v Liptovskom Jáne súťažiť na medzinárodných majstrovstvách
Liptov
0

Jánska dolina opäť privíta majstrov motorových píl na podujatí Drevené kráľovstvo. Tí od 14. do 16. septembra predvedú pred kolibou Strachanovka svoje umenie v rámci medzinárodných rezbárskych majstrovstiev, informovala médiá manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Katarína Šarafínová.

„V každom ročníku je iná téma vyrezávania. Tentoraz uvidia návštevníci Jánskej doliny drevených rytierov. Budú ich vyrezávať šiesti rezbári zo Slovenska, Česka a Poľska, pričom použijú takmer osem kubíkov dreva,“ približuje podujatie marketingová manažérka Koliby Strachanovka Lucia Melnová.

Divácky najatraktívnejšia časť programu je podľa Šarafínovej súťaž v rýchlorezbe. Tá sa začne v sobotu. Umeleckí rezbári sa pokúsia za 40 minút vytvoriť ďalšie krásne diela, ktoré budú následne predmetom dražby. „Tak ako v minulých rokoch, aj teraz prispejeme na dobročinné účely. Pomôžeme chlapcovi so svalovou dystrofiou. V minulom roku sme prispeli čiastkou 3 450 eur nevidiacim a slabozrakým deťom a verím, že teraz vyzbierame ešte viac peňazí,“ povedal organizátor podujatia Ján Strachan.

Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie, v sobotu vystúpi folklórny súbor Kečera z Jakubian, step súbor Karolínka zo Zuberca, divadlo Teáter Komika a kultúrny program uzavrie prešovský Dixieland so skladbami tradičného džezu.

Drevorezbári v minulom roku napríklad vyrezali lyžicu, ktorá má svoje miesto v Knihe slovenských rekordov vďaka svojej veľkosti.

FOTO: OOCR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *