NAJNOVŠIE SPRÁVY

V Bešeňovej otvoria najväčšiu exteriérovú saunu na Slovensku

28. decembra 2017 | liptovonline.sk
V Bešeňovej otvoria najväčšiu exteriérovú saunu na Slovensku
PR správa
0

Rok 2017 je pre vodný park Bešeňová rokom neustálych zmien a napredovania. V závere starého roka prichádza do termálneho srdca Liptova špeciálna novinka v podobe najväčšej exteriérovej sauny na Slovensku – Saunového dómu.  Milovníci saunovania si priestrannú saunu pre 100 osôb užijú už na Silvestra. Saunový dóm s najmodernejšou zvukovou a svetelnou technikou sa postará o tie najlepšie saunové rituály, veľkolepé saunové show, aromaterapie a muzikoterapie. Vianočné obdobie je nielen časom ponorenia sa do seba a zamyslenia, ale aj obdobím dopriatia si oddychu a načerpania životnej energie napríklad vo vodnom parku Bešeňová.

„V novom Saunovom dóme sa zážitok zo saunovania ešte viac prehĺbi a to vďaka tematickým saunovým ceremoniálom, ktoré sa v našom vodnom parku tešia veľkej obľube. Teplota vo veľkokapacitnej suchej saune sa pohybuje od 80 do 100 °C a relatívna vlhkosť vzduchu je 50 – 60 %. Dominanciu dreva, kameňa a padajúcej vody v priestore podčiarkne aj profesionálna réžia zvuku a svetla, čo vytvorí nenapodobiteľné dimenzie v saunovaní,“ načrtol ďalšie plánované investície Martin Čupka, prevádzkový riaditeľ vodného parku Bešeňová.

Po saunových ceremoniáloch odporúčajú všetkým navštíviť novú Bešeňovskú jaskyňu, kde sa môžete dôkladne ochladiť.  Efekt pravého jaskynného ochladzovania a voľne tečúceho toku znásobí voda padajúca zo stien jaskyne. V prvej fáze pribudne k Saunovému dómu a Bešeňovskej jaskyni aj rozšírené tepidárium. V ďalšej etape sa počíta s celkovou rekonštrukciou súčasného saunového sveta, ktorý bude výnimočný nielen témou, ale aj priestorovým umiestnením. Po rekonštrukcii pribudne plynový krb, nové ležadlá, oddychová časť, obslužný pult s barom, nové sauny, exteriérové tepidárium a vonkajšia záhrada.

V ochladzovacej miestnosti Bešeňovskej jaskyne sú nainštalované typické atrakcie ako jaskynný prameň, ktorý vyviera z vyvýšenej podlahy, nekončiaci a vždy pretekajúci vodný stĺp, originálna divá rieka a skalný vodopád, ktorý prechádza štrbinami jaskyne priamo zo stropu. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí od 12 do 24 °C. V tejto zimnej sezóne sa milovníci relaxu môžu tešiť na zážitok pri 50 parných, vodných, masážnych procedúrach a v saunách. Wellness & Spa je k dispozícii aj bez vstupu do vodného parku. Pripravené sú denné saunové ceremoniály, ktoré majú blahodarný účinok na telo a myseľ, ale aj špeciálna noc saunových rituálov s bohatým programom. Vďaka aromaterapii, peelingu a muzikoterapii s netradičnými nástrojmi sa zintenzívni aj samotný zážitok zo saunovania.

FOTO: EUROCOM Investment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *